Zapraszamy:

pn-pt - 9.00-18.00
sobota - 8.00-14.00

bpmonki@wp.pl

500 102 176, 85 716 27 43

„Akademia Seniora”

29 czerwca odbyło się ostanie w tym roku szkolnym spotkanie Monieckiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Tym razem spotkaliśmy się ze specjalistą z Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji z Białegostoku i przedstawicielką Narodowego Banku Polskiego, obecni byli również przedstawiciele Powiatowej Komendy Policji. W ramach projektu „Akademia Seniora” mówiono o możliwych zagrożeniach finansowych i sposobach ich rozpoznawania, innymi słowy o tym jak działają oszuści i o właściwych postawach społecznych. Spotkanie było również okazją do wymiany doświadczeń pomiędzy uczestnikami oraz do utrwalenia wiedzy na temat informacji, gdzie można uzyskać pomoc w sytuacjach zagrażających bezpieczeństwu seniorów. Każdy z uczestników otrzymał materiały informacyjne. W ramach projektu został również ogłoszony konkurs „10 zasad Bezpiecznego Seniora”.

Wykład był również okazją do podsumowania działalności UTW w roku 2014/2015 i podziękowania osobom zaangażowanym w jego działalność, szczególnie Panu Burmistrzowi za dofinansowanie i Monieckiemu Ośrodkowi Kultury za udostępnianie sali i pomoc techniczną. Wszystkim uczestnikom dziękujemy za wspólnie spędzony czas, za aktywność i humor i zapraszamy od października na następne zajęcia .

Wiesława Filipkowska
Biblioteka Publiczna w Mońkach
Wszelkie prawa zastrzeżone, kopiowanie materiałów zawartych na stronie niezgodnie z licencją Biblioteki Publicznej w Mońkach jest zabronione.
Projekt i wykonanie: strony internetowe Mońki | Na silniku: windu.org