Zapraszamy:

pn-pt - 9.00-18.00
sobota - 8.00-14.00

bpmonki@wp.pl

500 102 176, 85 716 27 43

Biblioteczne spotkania z Latarnikiem i Internetem

19 marca zakończył się cykl siedmiu spotkań z Latarnikiem Polski Cyfrowej w ramach programu Polska Cyfrowa Równych Szans. Spotkania były wynikiem współpracy Biblioteki Publicznej w Mońkach i Uniwersytetu Trzeciego Wieku i miały formę wykładów z elementami warsztatów komputerowych. Prowadziła je Iwona Orłowska - Latarnik Polski Cyfrowej, wprowadzając seniorów w świat komputerów, Internetu i technologii cyfrowej. Zajęcia dotyczyły m.in. podstawowych zagadnień związanych z wyszukiwaniem treści w Internecie, poczty elektronicznej, komunikatorów, map, fotografią cyfrową, bankowością elektroniczną itp. Zajęcia były dostosowane do poziomu wiedzy uczestników oraz ich zainteresowań i odbyły się w bardzo przyjaznej atmosferze. Każdy z uczestników otrzymał materiały edukacyjne i dyplom. 

 

Polska Cyfrowa Równych Szans to największy w Polsce program edukacji cyfrowej dorosłych Polaków, który jest wspierany przez Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji. Wolontariusze projektu, zwani Latarnikami Polski Cyfrowej koncentrują działania na pokoleniu 50+, zachęcając te osoby do korzystania z Internetu.

 

Serdecznie dziękuję za ciepłe przyjęcie i zapraszam do współpracy w przyszłości.

   
Iwona Orłowska
Wszelkie prawa zastrzeżone, kopiowanie materiałów zawartych na stronie niezgodnie z licencją Biblioteki Publicznej w Mońkach jest zabronione.
Projekt i wykonanie: strony internetowe Mońki | Na silniku: windu.org