Zapraszamy:

pn-pt - 9.00-18.00
sobota - 8.00-14.00

bpmonki@wp.pl

500 102 176, 85 716 27 43

"Biblioteczny Budzik"

Biblioteka Publiczna w Mońkach pełniąca funkcję Biblioteki Powiatowej otrzymała dotację w ramach programu „Partnerstwo dla książki” ogłoszonego przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Nazwa własna zadania to „Biblioteczny Budzik”, którego celem jest prowadzenie działań animujących czytelnictwo w bibliotekach publicznych. 

W ramach jego realizacji w siedmiu gminach powiatu monieckiego: Goniądz, Trzcianne, Jasionówka, Jaświły, Krypno,  Knyszyn i Mońki w dniach 6-9 listopada 2017 roku odbyły się spotkania z Panem Tomaszem Szwedem, który znany jest szerokiej publiczności jako piosenkarz i kompozytor. Poza karierą sceniczną artysta poświęca się swojej właściwej pracy, jako psychoterapeuta i trener rozwoju osobistego. Jest też autorem serii książek „Kliniki Małych Zwierząt w Leśnej Górce” wydanej przez Wydawnictwo Bis.

Spotkania z autorem były niezwykle barwne. Pan Tomasz przyjechał z gitarą i harmonijką ustną, na których to instrumentach wykonał szereg utworów muzycznych. Oprócz czytania fragmentów książek, pisarz prowadził rozmowy z dziećmi o życiu i zachowaniu zwierząt. Dzieci chętnie brały czynny udział w spotkaniach i nagradzały autora gromkimi brawami. Spotkania cieszyły się zainteresowaniem mieszkańców powiatu monieckiego.

   
Wszelkie prawa zastrzeżone, kopiowanie materiałów zawartych na stronie niezgodnie z licencją Biblioteki Publicznej w Mońkach jest zabronione.
Projekt i wykonanie: strony internetowe Mońki | Na silniku: windu.org