Zapraszamy:

pn-pt - 9.00-18.00
sobota - 8.00-14.00

bpmonki@wp.pl

500 102 176, 85 716 27 43

„Biblioteczny budzik”

Biblioteka Publiczna w Mońkach pełniąca funkcję Biblioteki Powiatowej otrzymała dotację w ramach programu „Partnerstwo dla książki” ogłoszonego przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Nazwa własna zadania to „Biblioteczny budzik”, którego celem jest prowadzenie działań animujących czytelnictwo w bibliotekach publicznych.

W ramach jego realizacji w sześciu gminach powiatu monieckiego: Goniądz, Trzcianne, Jasionówka, Jaświły, Krypno i Knyszyn w dniach 16-18 października 2017 roku odbyły się spotkania z Panem Wojciechem Widłakiem autorem książek dla dzieci, znanym zwłaszcza dzięki serii o Panu Kuleczce, publikowanej przez wydawnictwo Media Rodzina. W spotkaniach uczestniczyły przedszkolaki i uczniowie klas I-IV szkół podstawowych. Dzieci chętnie brały czynny udział w spotkaniach. Bardzo się one im podobały, autora nagradzały gromkimi brawami. Robiły wspólne zdjęcie z pisarzem, stały w kolejce po autograf. W niektórych bibliotekach spotkaniom towarzyszyły rollupy zakupione z w/w dotacji.

Instruktor Helena Wasilewska

Wszelkie prawa zastrzeżone, kopiowanie materiałów zawartych na stronie niezgodnie z licencją Biblioteki Publicznej w Mońkach jest zabronione.
Projekt i wykonanie: strony internetowe Mońki | Na silniku: windu.org