Zapraszamy:

pn-pt - 9.00-18.00
sobota - 8.00-14.00

bpmonki@wp.pl

500 102 176, 85 716 27 43

"Czad. W poszukiwaniu straconego czasu"

W ramach działania Dyskusyjnych Klubów Książki 6 kwietnia w czwartek odbyło się spotkanie autorskie z Arunem Milcarzem. Nasz gość od lat zajmuje się reportażem, kręci krótkie filmy dokumentalne, podróżuje. Za granicą nie sypia w hotelach- je, śpi i pracuje razem z ludźmi tam mieszkającymi, uważa, że tylko w ten sposób można poznać ich kulturę i mentalność. W książce "Czad. W poszukiwaniu straconego ..." opisuje swoją wyprawę do Afryki, ale nie jest to typowa powieść podróżnicza, bardziej refleksja nad naturą człowieka, spojrzenie w głąb siebie, gdy na chwilę zatrzymamy się i pomyślimy.

Podróże pokazują, że Europejczycy, a szczególnie Polacy żyją w tak dużym pędzie i stresie, że nie mają czasu myśleć, a to jest dość niebezpieczne dla naszego zdrowia i dla naszej przyszłości. Autor jest człowiekiem bardzo ekspresyjnym, opowiada z dużym poczuciem humoru i swadą. Tkwi w Nim rockandrollowa dusza. Spotkanie było dużą zachętą do przeczytania książki, którą można wypożyczyć w naszej bibliotece.

Wiesława Filipkowska

   
Wszelkie prawa zastrzeżone, kopiowanie materiałów zawartych na stronie niezgodnie z licencją Biblioteki Publicznej w Mońkach jest zabronione.
Projekt i wykonanie: strony internetowe Mońki | Na silniku: windu.org