Zapraszamy:

pn-pt - 9.00-18.00
sobota - 8.00-14.00

bpmonki@wp.pl

500 102 176, 85 716 27 43

Czwarte spotkanie Uniwersytetu Trzeciego Wieku

„Europejskie i azjatyckie dziedzictwo współczesnej Rosji”

18 lutego odbył się kolejny wykład w ramach Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Naszym gościem był prof. Mirosław Filipowicz- historyk, absolwent KUL, później zrobił tam doktorat i habilitację. W latach 2008-2010 był dyrektorem Instytutu Historii KUL, od 2009 profesorem nadzwyczajnym w Instytucie Historii KUL. W roku 2013 został dyrektorem Instytutu Europy Środkowo-Wschodniej po legendarnym prof. Jerzym Kłoczowskim. Działalność instytutu to min. współpraca z Ministerstwem Spraw Zagranicznych w dziedzinie kształtowania polskiej polityki zagranicznej.

Nasz gość wygłosił wykład na temat: „Europejskie i azjatyckie dziedzictwo współczesnej Rosji”. Temat był bardzo interesujący, szczególnie w nawiązaniu do obecnej sytuacji politycznej. Spotkanie obudziło wiele emocji, ale też związanych z tym, że pan profesor do matury mieszkał w Mońkach i spotkał się tu ze swoimi nauczycielami i znajomymi. W latach 1987- 1990 wrócił na krótko do Moniek, pracował jako historyk i działał na rzecz lokalnych przemian demokratycznych, tworząc min. „Wiadomości Lokalne”, których był redaktorem naczelnym.

Na następny wykład zapraszamy 16 marca. Będzie to spotkanie z archeologiem.

Wszelkie prawa zastrzeżone, kopiowanie materiałów zawartych na stronie niezgodnie z licencją Biblioteki Publicznej w Mońkach jest zabronione.
Projekt i wykonanie: strony internetowe Mońki | Na silniku: windu.org