Zapraszamy:

pn-pt - 9.00-18.00
sobota - 8.00-14.00

bpmonki@wp.pl

500 102 176, 85 716 27 43

Czy znasz dwie Dorotki? - zajęcia biblioteczne

4 grudnia 2019 roku w Oddziale dla Dzieci  i Młodzieży Biblioteki Publicznej w Mońkach odbyły się zajęcia biblioteczne pod nazwą „Czy znasz dwie Dorotki?”, w których uczestniczyła klasa I a ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Mońkach. Zajęcia nakierowane były na  popularyzację twórczości Janiny Porazińskiej wśród najmłodszych, kształtowanie właściwych postaw dzieci oraz zachęcenie ich do korzystania ze zbiorów biblioteki.

Poprzedniego dnia pani nauczycielka przeczytała głośno dzieciom w szkole baśń autorstwa Janiny Porazińskiej pod tytułem „Dwie Dorotki”, która opowiada o dwóch siostrach, o Dorotce dobrej i pracowitej oraz o Dorotce złej i leniwej.

Podczas zajęć dzieci uczestniczyły w rozmowie kierowanej na temat fabuły baśni oraz usposobienia obu Dorotek. Podjęły też próbę oceny ich zachowania. Stwierdziły, że w baśni dobro zostało nagrodzone, a zło ukarane. Następnie dziewczynki szukały zielonej skrzynki. Znalazła ją "dobra Dorotka", która swoje skarby (białe baloniki) rozdała innym dzieciom. Jej dobre zachowanie zostało nagrodzone maskotką. Na zakończenie zajęć uczniowie rozwiązali test rysunkowy sprawdzający ich znajomość fabuły baśni.

Barbara Kuprel

Wszelkie prawa zastrzeżone, kopiowanie materiałów zawartych na stronie niezgodnie z licencją Biblioteki Publicznej w Mońkach jest zabronione.
Projekt i wykonanie: strony internetowe Mońki | Na silniku: windu.org