Zapraszamy:

pn-pt - 9.00-18.00
sobota - 8.00-14.00

bpmonki@wp.pl

500 102 176, 85 716 27 43

Do biblioteki w Mońkach trafią tablety !

Nasza placówka aplikowała do projektu „Tablety w Twojej bibliotece”, który jest częścią Programu Rozwoju Bibliotek. Oceniana była dotychczasowa aktywność biblioteki min. na polu oswajania nowych technologii. Udało się nam w II rozdaniu , do końca marca do naszej biblioteki trafią trzy tablety  Apple iPad Air 16GB Wi-Fi. Będą one aktywnie wykorzystywane na początku przez młodzież biorącą udział w projekcie „Mońki . Go Online!”, a później w różnych działaniach edukacyjnych skierowanych do naszych czytelników. Nie ukrywam, że dla nas, pracowników, to będzie również nowe, ciekawe doświadczenie.

Program Rozwoju Bibliotek w Polsce wspierany jest przez Global Libraries – przedsięwzięcie prowadzone w ramach Światowego Programu Rozwoju Fundacji Billa i Melindy Gates. Partnerem i grantobiorcą Fundacji w Polsce jest Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności. Realizatorem Programu jest Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego, która na ten cel otrzymała grant od Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności.

Celem Projektu Tablety w Twojej bibliotece” jest:

a) dostarczenie bibliotekom publicznym narzędzi, wiedzy i inspiracji niezbędnych do wprowadzenia usług mobilnych dla użytkowników, które wspierają tworzenie, uczenie się i dzielenie z innymi,

b) promowanie wizerunku bibliotek publicznych jako instytucji nowoczesnych, podążających za najnowszymi globalnymi trendami.

Wszelkie prawa zastrzeżone, kopiowanie materiałów zawartych na stronie niezgodnie z licencją Biblioteki Publicznej w Mońkach jest zabronione.
Projekt i wykonanie: strony internetowe Mońki | Na silniku: windu.org