Zapraszamy:

pn-pt - 9.00-18.00
sobota - 8.00-14.00

bpmonki@wp.pl

500 102 176, 85 716 27 43

Drugie spotkanie Uniwersytetu Trzeciego Wieku

3 grudnia słuchacze UTW wysłuchali kolejnego wykładu pod hasłem „Kształtowanie więzi w rodzinie”. Wygłosił go ks. prof. dr hab. Adam Skreczko, obecnie proboszcz parafii pw. Św. Maksymiliana Kolbego w Białymstoku. Nasz gość specjalizuje się w teologii pastoralnej, jest kierownikiem Wydziału Studiów nad Rodziną na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego, w latach 2007-2013 był rektorem Archidiecezjalnego Wyższego Seminarium Duchownego w Białymstoku, ma olbrzymi dorobek naukowy, jest członkiem wielu stowarzyszeń, ma tytuł Kapelana Jego Świątobliwości- jest to godność honorowa nadawana przez Papieża za szczególne zasługi dla Kościoła. Rodzina zawsze była i jest w centrum zainteresowania ks. prof. Adama Skreczko, który poza tym, że jest niewątpliwym autorytetem naukowym, to przede wszystkim jest ciepłym i życzliwym człowiekiem. Słuchacze z zainteresowaniem wysłuchali wykładu i słów zachęty do dalszej aktywności.

Wspaniała grupa studentów liczy już sobie ponad 30 osób. Od grudnia uruchamiamy warsztaty rękodzielnicze- na początek będą to bombki, później decupage. Od stycznia ruszą warsztaty Internetowe, dowiemy się jak zwiedzać świat nie mając na to środków, jak zrobić tanie zakupy, zapłacić rachunki nie stojąc w kolejce, jakie generalnie korzyści daje Internet. Na początku stycznia zaprosimy Państwa na wykład poświęcony historii naszego miasta, które w tym roku obchodzi swoje 50 urodziny. Przed nami jeszcze spotkanie z profesorem KUL Mirosławem Filipowiczem i archeologiem, biorącym udział w pracach na Bliskim Wschodzie.

Wiesława Filipkowska
   
Wszelkie prawa zastrzeżone, kopiowanie materiałów zawartych na stronie niezgodnie z licencją Biblioteki Publicznej w Mońkach jest zabronione.
Projekt i wykonanie: strony internetowe Mońki | Na silniku: windu.org