Zapraszamy:

pn-pt - 9.00-18.00
sobota - 8.00-14.00

bpmonki@wp.pl

500 102 176, 85 716 27 43

Dwanaście srok za ogon

2 marca na zaproszenie Biblioteki Publicznej  gościł w Mońkach Stanisław Łubieński- kulturoznawca i eseista, autor książki "Dwanaście srok za ogon", która zdobyła nagrodę Nike2017 (wybór czytelników), była nominowana do Paszportów Polityki i  Nagrody Literackiej Gdynia 2017.

Może nieco zawiedzeni byli słuchacze, którzy liczyli na zdobycie nowych wiadomości o ptakach, bo rozmowa potoczyła trochę inaczej. Autor opowiadał co się działo po napisaniu książki, o swoich obecnych planach i doświadczeniach. Ptaki były ciągle obecne, ale tak jak w książce czasami jako pretekst , by mówić o przyrodzie, ludziach i sztuce w szerszym kontekście.

Większość obecnych znała "Dwanaście srok", omawialiśmy tę lekturę na spotkaniu Dyskusyjnego Klubu Książki. To była po prostu rozmowa ludzi o podobnych zainteresowaniach i sposobie patrzenia na życie. Nie każdy ma ochotę ten świat zdobywać, niektórzy chcą go po prostu przeżywać i chłonąć wszystkimi zmysłami. Oznacza to rezygnację z wielu rzeczy, ale też zapewnia inne wartości. Gorąco zachęcamy do przeczytania "Dwunastu srok za ogon" i śledzenia felietonów Stanisława Łubieńskiego w Tygodniku Powszechnym.

Wiesława Filipkowska

Wszelkie prawa zastrzeżone, kopiowanie materiałów zawartych na stronie niezgodnie z licencją Biblioteki Publicznej w Mońkach jest zabronione.
Projekt i wykonanie: strony internetowe Mońki | Na silniku: windu.org