Zapraszamy:

pn-pt - 9.00-18.00
sobota - 8.00-14.00

bpmonki@wp.pl

500 102 176, 85 716 27 43

"Dwie Dorotki" – zajęcia dla przedszkolaków

28 listopada 2017 roku w Oddziale dla Dzieci i Młodzieży Biblioteki Publicznej w Mońkach odbyły się kolejne zajęcia z cyklu "Zróbmy to razem". Na początku spotkania opowiedziałam dzieciom baśń Janiny Porazińskiej pod tytułem „Dwie Dorotki”.  Następnie dzieci uczestniczyły w rozmowie kierowanej na temat poznanej baśni. Później z białych serwetek, przy pomocy kleju, waty, włóczki, mazaków, nożyczek i  słomek z wikliny papierowej wykonały jedną z bohaterek baśni. Na zakończenie zajęć dziewczynki szukały zielonej skrzynki ze skarbami. Znalazła ją „dobra Dorotka”, która podzieliła się jej zawartością z innymi dziećmi.

Cykl spotkań "Zróbmy to razem" to bezpłatne warsztaty literacko-plastyczne nakierowane  na wyzwolenie dziecięcej kreatywności oraz popularyzację książki i biblioteki wśród najmłodszych. Ich adresatami są dzieci w wieku przedszkolnym, które (we wtorki w godzinach 17:00 – 19:00) wspólnie ze swoimi rodzicami wykonują w bibliotece prace plastyczne inspirowane utworami literackimi.

Na kolejne zajęcia zapraszamy 5 grudnia 2017 roku. Ze względu na warunki lokalowe udział dziecka w zajęciach należy wcześniej zgłosić w Oddziale dla Dzieci i Młodzieży – Tel. 85 716 2743.

 

Barbara Kuprel

Wszelkie prawa zastrzeżone, kopiowanie materiałów zawartych na stronie niezgodnie z licencją Biblioteki Publicznej w Mońkach jest zabronione.
Projekt i wykonanie: strony internetowe Mońki | Na silniku: windu.org