Zapraszamy:

pn-pt - 9.00-18.00
sobota - 8.00-14.00

bpmonki@wp.pl

500 102 176, 85 716 27 43

Dwie Dorotki – zajęcia dla przedszkolaków

9 stycznia 2018 roku do Oddziału  dla Dzieci i Młodzieży Biblioteki Publicznej w Mońkach przybyła kolejna grupa przedszkolaków („Sześciolatki B”) z Przedszkola w Mońkach by uczestniczyć w zajęciach pod nazwą „Dwie Dorotki”, mających na celu popularyzację twórczości Janiny Porazińskiej wśród najmłodszych, kształtowanie właściwych postaw dzieci oraz zachęcenie ich do korzystania ze zbiorów biblioteki.

Poprzedniego dnia pani nauczycielka przeczytała głośno dzieciom w przedszkolu baśń autorstwa Janiny Porazińskiej pod tytułem „Dwie Dorotki”,  która opowiada o dwóch siostrach, o Dorotce dobrej i pracowitej oraz o Dorotce złej i leniwej.

Podczas zajęć dzieci uczestniczyły w rozmowie kierowanej na temat fabuły baśni oraz usposobienia obu Dorotek. Podjęły też próbę oceny zachowania bohaterek baśni. Ich zdaniem w baśni dobro zostało nagrodzone, a zło ukarane. Następnie przedszkolaki  rozwiązały test rysunkowy sprawdzający ich znajomość fabuły baśni. Na zakończenie zajęć dziewczynki szukały zielonej skrzynki. Znalazła ją "dobra Dorotka", która swoje skarby (czekoladowe monety) rozdała innym dzieciom. Jej dobre zachowanie zostało nagrodzone kolorową książeczką.

Barbara Kuprel

   
Wszelkie prawa zastrzeżone, kopiowanie materiałów zawartych na stronie niezgodnie z licencją Biblioteki Publicznej w Mońkach jest zabronione.
Projekt i wykonanie: strony internetowe Mońki | Na silniku: windu.org