Zapraszamy:

pn-pt - 9.00-18.00
sobota - 8.00-14.00

bpmonki@wp.pl

500 102 176, 85 716 27 43

Dwudzieste pierwsze spotkanie z cyklu "Z apetytem na świat"

Agnieszka Stankiewicz-Kierus, Łukasz Kierus: "Na monsunowych wyspach tysiąca uśmiechów"

Oddział dla Dzieci i Młodzieży Biblioteki Publicznej w Mońkach, w dniu 11 grudnia 2014 roku, zorganizował dwudzieste pierwsze i jednocześnie ostatnie spotkanie z cyklu "Z apetytem na świat". Jego gośćmi byli Agnieszka Stankiewicz-Kierus (Prawnik z wykształcenia, redaktor naczelny wydawnictwo ILLUMINATIO.) oraz Łukasz Kierus (Biolog z wykształcenia, właściciel sklepów internetowych - księgarni oraz sklepu medycyny naturalnej.), którzy wspólnie zwiedzili między innymi: Indie, Indonezję, Malezję, Meksyk, Brunei, Egipt, Tajlandię, Kambodżę, Filipiny. Relacje z ich podróży zamieszczone są w Internecie pod adresem: www.kieruski.pl

Spotkanie przebiegało zgodnie z programem:

-Powitanie i prezentacja zaproszonnych gości - Barbara Kuprel (kierownik Oddziału dla Dzieci i Młodzieży Biblioteki Publicznej w Mońkach).

-"Na monsunowych wyspach tysiąca uśmiechów" - Agnieszka Stankiewicz-Kierus, Łukasz Kierus.

-Dyskusja czytelników z gośćmi spotkania.

Państwo Kierus bardzo interesująco opowiadali o swojej podróży na Filipiny, czyli do wyspiarskiego państwa w południowo-wschodniej Azji, położonego na Archipelagu Filipińskim na Oceanie Spokojnym. Filipiny są jednym z najbogatszych na świecie regionów pod względem bioróżnorodności. Położenie w strefie klimatu równikowego sprawia, że kraj ten narażony jest na częste tajfuny. Ludzie tam mieszkający bardzo często uśmiechają się. Ich przysmakiem jest balut, czyli jajko z kaczym (siedmiodniowym) zarodkiem w środku
- spożywane na surowo. Specyfiką Filipin jest również to, że jest to jedyne katolickie państwo w Azji. Nasi goście swoją relację z podróży na Filipiny ilustrowali zrobionymi tam zdjęciami.

W trakcie spotkania Pan Łukasz zaprosił wszystkich do degustacji potrawy o nazwie pancit (ryż z mięsem, warzywami i orientalnymi przyprawami podany z ketchupem z bananów) przygotowanej przez jego żonę.

Barbara Kuprel
Wszelkie prawa zastrzeżone, kopiowanie materiałów zawartych na stronie niezgodnie z licencją Biblioteki Publicznej w Mońkach jest zabronione.
Projekt i wykonanie: strony internetowe Mońki | Na silniku: windu.org