Zapraszamy:

pn-pt - 9.00-18.00
sobota - 8.00-14.00

bpmonki@wp.pl

500 102 176, 85 716 27 43

"Dzień szydełkowania"

17 października w Filii Bibliotecznej w Boguszewie został zorganizowany „Dzień Szydełkowania” w ramach projektu „Szydełkowanie wczoraj i dziś”. W wydarzeniu podsumowującym projekt wzięli udział zaproszeni goście, osoby zaangażowane w realizację projektu i przede wszystkim uczestnicy projektu.

Dzieci uczestniczyły w grze terenowej, której celem było utrwalenie i sprawdzenie wiedzy merytorycznej oraz praktycznej z tematyki szydełkowania. Zostało przygotowanych pięć stanowisk, a przy każdym z nich zadania do wykonania. Uczestnicy podzieleni na cztery zespoły mieli za zadanie: wykonać łańcuszek z wykorzystaniem włóczki i szydełka, zaprogramować roboty Photon w taki sposób aby zebrał wszystkie rzeczy związane z szydełkowaniem, dopasować zdjęcia do terminów i definicji przy użyciu skanera kodów QR, ułożyć puzzle przedstawiające zdjęcia projektu, a także rozszyfrować hasło ukryte w książce.

Następnie wręczone zostały nagrody uczestnikom projektu. Wyróżniono osoby, które zwyciężyły w grze terenowej, stworzyły najciekawsze łapacze snów, a także te, które aktywnie uczestniczyły w działaniach projektu. Wręczono również podziękowania osobom, dzięki którym projekt mógł zostać zrealizowany.

Dzięki przeprowadzonemu projektowi, dzieci miały możliwość poznać lokalną tradycję szydełkowania oraz jego nowoczesne formy, kształtować umiejętności organizacji zadań i pracy w grupie, rozwijać manualne zdolności oraz wykorzystywać nowoczesne technologie.

Mateusz Olechno

Małgorzata Kulikowska

Wszelkie prawa zastrzeżone, kopiowanie materiałów zawartych na stronie niezgodnie z licencją Biblioteki Publicznej w Mońkach jest zabronione.
Projekt i wykonanie: strony internetowe Mońki | Na silniku: windu.org