Zapraszamy:

pn-pt - 9.00-18.00
sobota - 8.00-14.00

bpmonki@wp.pl

500 102 176, 85 716 27 43

„Dźwiękoczułość” Doroty Sokołowskiej

9 kwietnia odbył się kolejny wykład w ramach Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Współorganizatorem spotkania był Wojewódzki Ośrodek Animacji Kultury w Białymstoku. Naszym gościem była Dorota Sokołowska –dziennikarka i prezenterka Polskiego Radia Białystok. Prowadzi ona codzienne programy „Dzień jak żaden inny”, audycję „Czytam książki”,  jest wydawcą  magazynu „Podróże po kulturze”. Jest kierownikiem Redakcji Programów Kulturalnych. Rada Programowa Polskiego Radia Białystok przyznała Dorocie Sokołowskiej statuetkę dla Najlepszego Dziennikarza Roku 2014.

W roku 2014 wygrała Ogólnopolski Konkurs Literacki „Tutaj jestem”, w nagrodę wydano jej prace w zbiorze opowiadań „Dźwiękoczułość”. Opowiada w nich o swoich mistrzach i przyjaciołach, twórcach białostockiej kultury o Teresie Kudelskiej, Bolesławie Augustisie i jego zdjęciach, o małżeństwie Bukowskich, o Piotrze Sawickim (senior), o Danucie Kierklo i Wiesławie Szymańskim. Z wielką przyjemnością wysłuchaliśmy opowieści Pani Redaktor o ludziach, życiu, przemijaniu i pasji.

Wiesława Filipkowska
   
Wszelkie prawa zastrzeżone, kopiowanie materiałów zawartych na stronie niezgodnie z licencją Biblioteki Publicznej w Mońkach jest zabronione.
Projekt i wykonanie: strony internetowe Mońki | Na silniku: windu.org