Zapraszamy:

pn-pt - 9.00-18.00
sobota - 8.00-14.00

bpmonki@wp.pl

500 102 176, 85 716 27 43

FERIE 2020 – Dzień VI

29 stycznia 2020 roku w Oddziale dla Dzieci i Młodzieży Biblioteki Publicznej w Mońkach odbyły się kolejne zajęcia z cyklu „FERIE 2020” -  pod nazwą „Bezpieczny klej”. Podczas zajęć dzieci, wspólnie ze mną, sporządziły klej z mąki i z wody. Taki klej nazywany jest klajstrem i posiada wiele zalet. Jest łatwo dostępny - można zrobić go w domu zwłaszcza, gdy zabraknie nam kleju. Nie zawiera konserwantów i innych niebezpiecznych chemicznych dodatków. Jest bardzo tani - już jedna łyżka mąki pozwala uzyskać sporą ilość kleju. Jest ekologiczny - klej ten nie posiada opakowania, możemy go sporządzić w naczyniu wielorazowego użytku. W związku z tym nie zaśmiecamy naszego środowiska.

W dalszej części zajęć dziewczęta przelały klej do kilku kubeczków, do których dodały farbę plakatową w różnych kolorach. W ten sposób uzyskały zagęszczoną farbę – o innym kolorze w każdym z kubeczków. Po czym, malując na kartkach papieru, sprawdzały właściwości tej farby. Zajęcia upłynęły w atmosferze zaciekawienia i rozbawienia.

Barbara Kuprel

Wszelkie prawa zastrzeżone, kopiowanie materiałów zawartych na stronie niezgodnie z licencją Biblioteki Publicznej w Mońkach jest zabronione.
Projekt i wykonanie: strony internetowe Mońki | Na silniku: windu.org