Zapraszamy:

pn-pt - 9.00-18.00
sobota - 8.00-14.00

bpmonki@wp.pl

500 102 176, 85 716 27 43

Filmowe origami

W Oddziale dla Dzieci i Młodzieży Biblioteki Publicznej w Mońkach w dniach od 2 do 5 lutego 2016  roku odbywały się bezpłatne warsztaty plastyczne pod nazwą „Filmowe orgiami”, adresowane do uczniów szkół podstawowych. Zadanie dzieci polegało na składaniu i komponowaniu wieloelementowych modeli papierowych z trafnie dobranej liczby kół, różnej wielkości wyciętych z kolorowego papieru. Figurki  (pajacyki, biedronki, wiewiórki, dziewczynki, chłopczyki, ślimaczki, muchomorki, misie, pingwinki, pieski) wykonane z kółek, dzieci przyklejały na kolorowym kartonie – tak, aby koła pozostały niezlepione i lekko odstawały od powierzchni.

Składanie z kółek miało wiele zalet, gdyż w trakcie wspólnego, przyjemnego zajęcia dzieci nie tylko zwiększyły swoją sprawność manualną, ale również rozmawiały ze sobą i poznały biblioteczne książki o starej sztuce składania papieru.

Barbara Kuprel

Wszelkie prawa zastrzeżone, kopiowanie materiałów zawartych na stronie niezgodnie z licencją Biblioteki Publicznej w Mońkach jest zabronione.
Projekt i wykonanie: strony internetowe Mońki | Na silniku: windu.org