Zapraszamy:

pn-pt - 9.00-18.00
sobota - 8.00-14.00

bpmonki@wp.pl

500 102 176, 85 716 27 43

"Fizjoterapia w aktywności seniorów"

29 marca słuchacze Uniwersytetu Trzeciego Wieku mieli przyjemność wysłuchać wykładu fizjoterapeutki Magdaleny Osickiej na temat znaczenia aktywności fizycznej i umysłowej seniorów. Zostały zaprezentowane ćwiczenia z taśmami, które bardzo łatwo wykonać w domu, a które systematycznie wykonywane mają zbawienny wpływ na nasze zdrowie. Należałoby ćwiczyć trzy razy w tygodniu od 30 do 40 minut, nie doprowadzając się do stanów przedzawałowych. Uważność i systematyczność jest najważniejsza.

Bardzo przyjemne formy aktywności to spacery, rower, taniec, kręgle, rzuty kołem. Zgodnie stwierdziliśmy, że trochę brakuje w naszej kulturze zabaw o charakterze sportowym na imprezach towarzyskich, brakuje też miejsc, gdzie takie spotkania mogłyby się odbywać. Temat spotkał się z dużym zainteresowaniem- padały konkretne pytania. Jeden z panów zademonstrował ćwiczenia, które sam wykonuje, zostały one pozytywnie zaopiniowane przez naszego gościa.

Ponownie spotykamy się na pół godziny we wtorek o godz. 12:40 - Pani Magda pokaże chętnym jak prawidłowo korzystać z kijków do nordic walking, będzie też okazja do znalezienia sobie pary do wspólnych spacerów.

Zapraszamy wszystkich chętnych do uczestnictwa w zajęciach organizowanych przez bibliotekę. W kwietniu mamy jeszcze spotkanie z podróżnikiem, wyjazd na Targi Ogrodnicze do Szepietowa- po drodze zajedziemy do Hodyszewa. W maju czekają na nas spotkania z dietetyczką, wyjazd do Tykocina połączony z rejsem po Narwi i wykład na temat depresji. Co miesiąc spotykamy się dyskutując o książkach w ramach Dyskusyjnych Klubów Książki, a co tydzień chętni uczą się angielskiego. Można też umówić się na indywidualne spotkania na temat obsługi komputera. Stan umysłu ma bardzo duży wpływ na nasze zdrowie, a o to musimy zadbać sami zmuszając go regularnie do pewnego wysiłku.

Wiesława Filipkowska

Wszelkie prawa zastrzeżone, kopiowanie materiałów zawartych na stronie niezgodnie z licencją Biblioteki Publicznej w Mońkach jest zabronione.
Projekt i wykonanie: strony internetowe Mońki | Na silniku: windu.org