Zapraszamy:

pn-pt - 9.00-18.00
sobota - 8.00-14.00

bpmonki@wp.pl

500 102 176, 85 716 27 43

Husky, czyli żyć, by biegać

22 czerwca 2016 roku w Oddziale dla Dzieci i Młodzieży Biblioteki Publicznej w Mońkach odbyło się spotkanie pod nazwą „Husky, czyli żyć, by biegać”. Jego gościem był Wojciech Syguła – maszer z gminy Trzcianne, który mówił o gonitwie za marzeniami psim zaprzęgiem oraz o tym jak stał się częścią prawdziwego stada i jak husky zmieniły Jego życie.

Pan Wojtek, zwycięzca wyścigów we francuskich Alpach i nad rzeką Wołgą w Rosji, bardzo interesująco opowiadał o przygotowaniach do zawodów.  Równie ciekawie relacjonował udział psiego zaprzęgu w zawodach.  Swoje wypowiedzi ilustrował zdjęciami oraz filmikami, które pokazywały m.in.: jak powozi się psim zaprzęgiem, jak wygląda trening psów, jak psy biegną podczas  zawodów. 

Jego pasja, czyli  życie i podróżowanie w towarzystwie  czworonożnych przyjaciół, to ciężka systematyczna i czasochłonna praca, wymagająca wiele samodyscypliny i wiedzy o psach, ale dająca mnóstwo radości i satysfakcji.

Gratulujemy panu Wojtkowi i życzymy mu kolejnych zwycięstw.

 

W jego sukcesach i porażkach towarzyszy mu Greta Rogoz, która kocha psy, dba o nie, zna historię każdego z nich i bardzo dużo wie o psich zaprzęgach i zawodach. Pani Greta również uczestniczyła w spotkaniu i uzupełniała wypowiedzi pana Wojtka.

Barbara Kuprel

Wszelkie prawa zastrzeżone, kopiowanie materiałów zawartych na stronie niezgodnie z licencją Biblioteki Publicznej w Mońkach jest zabronione.
Projekt i wykonanie: strony internetowe Mońki | Na silniku: windu.org