Zapraszamy:

pn-pt - 9.00-18.00
sobota - 8.00-14.00

bpmonki@wp.pl

500 102 176, 85 716 27 43

Konferencja Bibliotek Publicznych województwa podlaskiego pt. Jan Długosz i prawda minionych wieków

18 listopada 2015 w siedzibie Książnicy Podlaskiej odbyła się VI Regionalna Konferencja Bibliotek Publicznych województwa podlaskiego ph. „Jan Długosz i prawda minionych wieków”.

Pierwszy temat konferencji „ Kronika skarbnicą wiedzy historycznej o regionie i jego mieszkańcach” zrealizowała dr hab. Małgorzata Dajnowicz- zastępca dyrektora KP. Uczestnicy wysłuchali również prezentacji Izabeli Szymańskiej pt. „Kronikarz Jan Długosz”.

Na spotkaniu miało miejsce ogłoszenie wyników i wręczenie nagród w konkursie na kroniki multimedialne bibliotek ph. „Annales bibliotek, czyli opowieść o minionych dziejach obrazem malowana”. Nagrody ufundowała Książnica Podlaska w Białymstoku, Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich Oddział Białystok oraz Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego. Komisja konkursowa nagrodziła i wyróżniła następujące biblioteki:

-według kategorii bibliotek publicznych województwa podlaskiego:

I miejsce - Biblioteka Miejska w Szczuczynie
II miejsce - Biblioteka Publiczna w Gródku
III miejsce - Biblioteka Publiczna w Mońkach

-według kategorii filii bibliotecznych Książnicy Podlaskiej:

I miejsce – Filia Biblioteczna nr 3
II miejsce – Filia Biblioteczna nr 8
III miejsce – Filia Biblioteczna nr 9

oraz dwa wyróżnienia:

-Gminna Biblioteka Publiczna w Suwałkach z siedzibą w Płocicznie Tartak
-Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Łapy

Nagrodzone biblioteki zaprezentowały swoje przedsięwzięcia zgłoszone na konkurs.

Celem konferencji było m.in: uhonorowanie obchodów roku Jan Długosza, propagowanie idei prowadzenia kronik jako dokumentacji życia i pracy bibliotek, rozwijanie kreatywności i umiejętności twórczych bibliotekarzy. Konferencja była okazją do wymiany doświadczeń i pomysłów na działania, które mają zachęcić czytelników do odwiedzania bibliotek.

Wszelkie prawa zastrzeżone, kopiowanie materiałów zawartych na stronie niezgodnie z licencją Biblioteki Publicznej w Mońkach jest zabronione.
Projekt i wykonanie: strony internetowe Mońki | Na silniku: windu.org