Zapraszamy:

pn-pt - 9.00-18.00
sobota - 8.00-14.00

bpmonki@wp.pl

500 102 176, 85 716 27 43

Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków

21 kwietnia 2017 na zaproszenie Fundacji na rzecz Rozwoju Powiatu Monieckiego oraz Oddziału dla Dzieci i Młodzieży Biblioteki Publicznej w Mońkach do naszego miasteczka przybyli aktorzy STUDIA TEATRALNEGO KRAK-ART z Krakowa, którzy zaprezentowali monieckim dzieciom w wieku przedszkolnym przedstawienie pod tytułem „Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków”. Oprócz fabuły baśni poznały kilka zasad, których warto przestrzegać, np.: „Dziewczynki mają pierwszeństwo”, „Nie należy wpuszczać obcych do domu”, „Przyjaciele sobie pomagają”, „Nie przyjmujemy prezentów od obcych”. Niektórzy widzowie brali też czynny udział w przedstawieniu.

 

Spektakl bardzo podobał się publiczności składającej się z dzieci uczęszczających do Przedszkola w Mońkach, z dzieci nie objętych zorganizowaną edukacją przedszkolną oraz z ich rodziców. Na zakończenie były podziękowania i brawa na stojąco.

Organizatorzy serdecznie przepraszają za to, że (z przyczyn od nich niezależnych) nastąpiła zmiana i dzieci obejrzały baśń pod tytułem „Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków” zamiast planowanej wcześniej inscenizacji pod tytułem „Królowa Śniegu”.

 

Było to pierwsze z pięciu przedstawień, które zostaną zorganizowane w roku 2017 jako zadanie  publiczne pod nazwą „Baśniowy teatr dla dzieci” w ramach ogłoszonego przez Burmistrza Moniek  otwartego konkursu ofert w Gminie Mońki w 2017 roku.

 

Barbara Kuprel

kierownik Oddziału dla Dzieci i Młodzieży Biblioteki Publicznej w Mońkach

 
Wszelkie prawa zastrzeżone, kopiowanie materiałów zawartych na stronie niezgodnie z licencją Biblioteki Publicznej w Mońkach jest zabronione.
Projekt i wykonanie: strony internetowe Mońki | Na silniku: windu.org