Zapraszamy:

pn-pt - 9.00-18.00
sobota - 8.00-14.00

bpmonki@wp.pl

500 102 176, 85 716 27 43

"Laleczki z niteczki" w Ośrodku Rehabilitacyjno Edukacyjno Wychowawczym w Downarach

25 czerwca 2015 roku, Barbara Kuprel -  kierownik Oddziału dla Dzieci i Młodzieży Biblioteki Publicznej w Mońkach przeprowadziła warsztaty plastyczne p.n. „Laleczki z niteczki” w Ośrodku Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczym w Downarach . Ich celem było: pobudzanie wyobraźni dzieci, zachęcanie je do interesowania się otaczającym  światem, integracja opiekunów i  podopiecznych, urozmaicenie podopiecznym czasu spędzonego w ośrodku.

Własnoręcznie wykonane, kolorowe laleczki z włóczki mogą być miłym prezentem dla kogoś bliskiego, laleczką - przytulanką, kukiełką w inscenizacji teatralnej, itp. To, w co zamienimy włóczkę, zależy tylko od naszej wyobraźni. Z białej nitki możemy zrobić np. aniołki lub śnieżynki, z kolorowej zaś królewnę, księżniczkę lub jakąś inną postać. Do wykonania laleczek potrzebna jest włóczka, nożyczki i ewentualnie dodatki, takie jak np. koraliki, sznureczki, wstążeczki, koronka.

Wszelkie prawa zastrzeżone, kopiowanie materiałów zawartych na stronie niezgodnie z licencją Biblioteki Publicznej w Mońkach jest zabronione.
Projekt i wykonanie: strony internetowe Mońki | Na silniku: windu.org