Zapraszamy:

pn-pt - 9.00-18.00
sobota - 8.00-14.00

bpmonki@wp.pl

500 102 176, 85 716 27 43

Leśnicy czytają dzieciom

10 czerwca 2019 roku do Oddziału dla Dzieci i  Młodzieży Biblioteki Publicznej w Mońkach przybyli leśnicy z Nadleśnictwa Knyszyn, którzy spotkali się z najmłodszymi czytelnikami biblioteki (m.in. z grupami „5a” i „5c” z Przedszkola w Mońkach) w celu głośnego przeczytania im dwóch pouczających, przyrodniczych książek, których autorem jest Jarosław Siek: „Sosna – królowa Parku Krajobrazowego Puszczy Knyszyńskiej” i „Ekoludki ratują Park Krajobrazowy Puszczy Knyszyńkiej – czyli ekorady na odpady”  oraz  wierszy ks. Tadeusza Goleckiego z książeczki pod tytułem „Las uczy nas”.

Spotkanie, które przebiegało w atmosferze dziecięcego zaciekawienia, zostało zorganizowane, z inicjatywy Nadleśnictwa Knyszyn, w ramach akcji „CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM – LEŚNICY Z NADLEŚNICTWA KNYSZYN TEŻ”. Serdecznie dziękujemy - Panu Nadleśniczemu Piotrowi  Gołembiewskiemu oraz towarzyszącym mu Paniom Ewie Lisiewicz i Ewelinie Szklarzewskiej – za piękne czytanie.

Pozostaje mieć nadzieję, że uczestnicy tego spotkania, w przyszłości, zgodzą się z Wisławą Szymborską, iż Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła”.

Barbara Kuprel

Wszelkie prawa zastrzeżone, kopiowanie materiałów zawartych na stronie niezgodnie z licencją Biblioteki Publicznej w Mońkach jest zabronione.
Projekt i wykonanie: strony internetowe Mońki | Na silniku: windu.org