Zapraszamy:

pn-pt - 9.00-18.00
sobota - 8.00-14.00

bpmonki@wp.pl

500 102 176, 85 716 27 43

Miłość. A cóż to jest?

19 września odbyło się pierwsze spotkanie Uniwersytetu Trzeciego Wieku w roku 2016/2017-przypominamy, że jesteśmy już na trzecim roku.

Wykład otwierający poprowadził mg lic. teologii ks. Wojciech Szubzda. Z pozoru prozaiczny temat okazał się fascynujący, gdy wspólnie zaczęliśmy zastanawiać się, cóż tą miłością właściwie jest. Języki klasyczne operowały takimi pojęciami jak eros, filia i agape (greka), czy amor, dilige i caritas (łacina) rozróżniając tym samym rożne rodzaje miłości. Tym samym obaliliśmy często stawianą tezę- mnie ten temat już nie dotyczy. Padło wiele ważnych pytań, czy można kochać innych nie kochając siebie? Czy można dbając o swój intelekt zapominając o ciele i o duszy? Czy można pracować w ogrodzie w niedzielę? Ks. Wojciech nawiązał wspaniały kontakt z uczestnikami spotkania, które przeniosło się wręcz na chodnik przed wejściem. Wszystkich ujęła osobowość naszego wykładowcy. Na blogu kswojciech.blog ks. Wojciech pisze o sobie -"Nie wiem skąd mi to się wzięło, ale bardzo lubię poznawać ludzi. Nie chodzi mi o ich zainteresowania czy poglądy polityczne, ale niezwykle pociąga mnie sposób myślenia ludzi o świecie, ich zmagania z sensem życia, podejściem do własnych słabości, radzeniem sobie z życiowymi dylematami. To doświadczenie kiedy opuszczam swoje schematy myślowe, by chociaż na chwilę pomyśleć jak drugi człowiek, wydaje mi się, że to niezwykle otwiera mój umysł. Staję się jakby większy, kiedy zaakceptuję chociażby w jakimś urywku innego człowieka"

Wszyscy poczuliśmy się zaakceptowani i zmotywowani do działania, bo nad miłością też trzeba pracować, w każdym jej aspekcie. Dziękujemy.

Wiesława Filipkowska

Wszelkie prawa zastrzeżone, kopiowanie materiałów zawartych na stronie niezgodnie z licencją Biblioteki Publicznej w Mońkach jest zabronione.
Projekt i wykonanie: strony internetowe Mońki | Na silniku: windu.org