Zapraszamy:

pn-pt - 9.00-18.00
sobota - 8.00-14.00

bpmonki@wp.pl

500 102 176, 85 716 27 43

Narodowe Czytanie "Quo vadis" w Mońkach

"Narodowe czytanie" to akcja zainicjowana przez prezydenta Bronisława Komorowskiego, mająca popularyzować wielkie dzieła polskiej literatury, wzmacniać poczucie wspólnej tożsamości, a także promować kulturę żywego słowa w jej najdoskonalszych przejawach.

 

Akcja została zainaugurowana w 2012 roku wspólną lekturą "Pana Tadusza". Nasze miasto po raz pierwszy wzięło czynny udział w tej akcji. Zorganizowały ją wspólnie Biblioteka Publiczna w Mońkach i gimnazjum w Mońkach, pod patronatem Burmistrza Moniek i Starosty Monieckiego przy współpracy z Monieckim Ośrodkiem Kultury.

 

Nasi goście z pełnym zaangażowaniem czytali fragmenty: "Quo vadis" - słuchacze dawali się porwać nastrojowi. Okazało się, że żywe słowo ma jednak moc, a wartości jakie niesie ta lektura ciągle godne przypomnienia. Nie wszyscy chętni mogli być z nami - fragmenty "Quo vadis" czytali również w drodze uczestnicy XXXII Archidiecezjalnej Pieszej Pielgrzymki Rodzin z Moniek."Fajnie się czytało, chociaż trudno, bo w drodze, kartki się trzęsą, trzeba je przewracać, bruk pod nogami akurat, mikrofonu trzeba pilnować, kabel się plącze i tchu brak, bo się idzie, ale daliśmy radę".

 

Nagrody ufundowali: Gmina Mońki i Gimnazjum w Mońkach. Dziękujemy wszystkim za piękne czytanie, jeszcze piękniejsze słuchanie, za dostarczone książki (najstarsze wydanie 1946 rok) i za wszelką pomoc jakiej doświadczyliśmy!

 

Wiesława Filipkowska,

Joanna Kisło,

Marzena Palecka

Wszelkie prawa zastrzeżone, kopiowanie materiałów zawartych na stronie niezgodnie z licencją Biblioteki Publicznej w Mońkach jest zabronione.
Projekt i wykonanie: strony internetowe Mońki | Na silniku: windu.org