Zapraszamy:

pn-pt - 9.00-18.00
sobota - 8.00-14.00

bpmonki@wp.pl

500 102 176, 85 716 27 43

„Odkrywanie przeszłości” na kolejnym spotkaniu Uniwersytetu Trzeciego Wieku

16 marca odbył się kolejny wykład w ramach Uniwersytetu Trzeciego Wieku zorganizowany przez Bibliotekę Publiczną w Mońkach. Naszym gościem była pochodząca z Moniek Pani Katarzyna Hryniewicka z wykładem „Odkrywanie przeszłości, czyli praca archeologa bez tajemnic”.

Historia od zawsze była jej pasją, stąd wybór studiów. Mimo młodego wieku Pani Kasia pracowała w wielu miejscach w Polsce, była też wielokrotnie w Syrii i Kuwejcie. Przybliżyła nam zawód archeologa, opowiedziała o cieniach i blaskach tego zajęcia. Jest to bardzo żmudna i drobiazgowa praca, w bardzo różnych warunkach pogodowych, bez gwarancji sukcesu. Obaliła kilka mitów -obecni na wykładzie nigdy np. nie zapytają archeologa o dinozaury. Wykład był też przyczynkiem do wspomnienia o zasobach archeologicznych naszej okolicy Krzeczkowa, Niewiarowa i kilku stanowisk w Parku Biebrzańskim. Pani Kasia ujęła nas swoją wiedzą i pasją.

Dziękujemy bardzo.

Wiesława Filipkowska
Wszelkie prawa zastrzeżone, kopiowanie materiałów zawartych na stronie niezgodnie z licencją Biblioteki Publicznej w Mońkach jest zabronione.
Projekt i wykonanie: strony internetowe Mońki | Na silniku: windu.org