Zapraszamy:

pn-pt - 9.00-18.00
sobota - 8.00-14.00

bpmonki@wp.pl

500 102 176, 85 716 27 43

Oswajanie ciemności

Jak trudnym zadaniem jest radzenie sobie bez użycia zmysłu wzroku przekonała się grupa monieckiej młodzieży. Odbywające się w ramach programu „Równać szanse” spotkanie przeniosło uczestników do świata całkowitej ciemności. Pod nadzorem pani Agnieszki Michaluk z Czytelni dla Dorosłych Biblioteki Publicznej w Mońkach i Patryka Kakareko, borykali się oni z licznymi prostymi na pozór zadaniami, które okazywały się wcale nie takie proste do wykonania bez patrzenia. Rozpoznawano kształty, smaki, warzywa i owoce, budowano proste konstrukcje z klocków, odczytywano czas z  zegara. Inne konkurencje miały na celu ubranie symbolizującej dziecko lalki czy malowanie plakatu. Formuła drużynowej rywalizacji wspólne jedzenie pizzy uatrakcyjniły spotkanie.

Kilkunastoosobowe grono prócz ciekawej rozrywki mogło uświadomić sobie, jak ważnym i niedocenionym na co dzień zjawiskiem jest możliwość korzystania ze wzroku.

Wszelkie prawa zastrzeżone, kopiowanie materiałów zawartych na stronie niezgodnie z licencją Biblioteki Publicznej w Mońkach jest zabronione.
Projekt i wykonanie: strony internetowe Mońki | Na silniku: windu.org