Zapraszamy:

pn-pt - 9.00-18.00
sobota - 8.00-14.00

bpmonki@wp.pl

500 102 176, 85 716 27 43

Pierwsze spotkanie z cyklu „Z biblioteki nie tak daleko”

5 grudnia 2015 roku (sobota) w czytelni Oddziału dla Dzieci i Młodzieży odbyło się pierwsze spotkanie z cyklu „Z biblioteki nie tak daleko”, adresowane do uczniów klas V i VI z monieckich szkół podstawowych. Jego gościem był młody podróżnik Tomasz Jakimiuk, który w bardzo barwnie i ciekawie opowiadał o swojej podróży do Hiszpanii. Wypowiedzi wzbogacał  zdjęciami i filmami wykonanymi w czasie ww. wyjazdu.  Pan Tomek wspólnie z młodzieżą szukał  odpowiedzi m.in.  na takie pytania jak:

-Co jest kluczem do odkrywania świata?

-Dlaczego poznawanie nowych ludzi jest ważne?

-Czy kreatywność pomaga w podróży?

-Co zrobić, żeby być odpornym?

-Dlaczego warto rozmawiać?

Poza tym zaprosił uczniów spotkania do wspólnych ćwiczeń integracyjnych polegających na prowadzeniu rozmowy na dany temat z nieznanymi osobami.

 

Pan Tomasz nawiązał doskonały kontakt z widzami, pobudzał ich wyobraźnię, aktywizował ich, zachęcał do czynnego udziału w spotkaniu, które bardzo im się podobało, o czym świadczyły brawa na stojąco.

Więcej informacji na temat podróży Tomka Jakimiuka prezentuje strona www.jaktodaleko.pl

Spotkanie zostało przygotowane przy współpracy z bibliotekarkami: Panią Beatą Stoczko ze Szkoły podstawowej nr 1 w Mońkach oraz Pania Alicją Kamińską ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Mońkach.

Kolejne spotkanie z cyklu „Z biblioteki nie tak daleko” odbędzie się 12 grudnia 2015 o godz. 11:00.

 
Barbara Kuprel  
Wszelkie prawa zastrzeżone, kopiowanie materiałów zawartych na stronie niezgodnie z licencją Biblioteki Publicznej w Mońkach jest zabronione.
Projekt i wykonanie: strony internetowe Mońki | Na silniku: windu.org