Zapraszamy:

pn-pt - 9.00-18.00
sobota - 8.00-14.00

bpmonki@wp.pl

500 102 176, 85 716 27 43

PODLASCY TWÓRCY DZICIOM – „Szczypawki”

14 listopada 2018 roku Oddział dla Dzieci i Młodzieży Biblioteki Publicznej w Mońkach zorganizował siódme spotkanie z cyklu PODLASCY TWÓRCY DZIECIOM. Zgromadzona publiczność, składająca się z przedszkolaków i pań nauczycielek z Przedszkola w Mońkach oraz rodziców obejrzała inscenizację pod tytułem „Szczypawki”, przygotowaną przez uczniów klasy II a ze Szkoły Podstawowej w Mońkach, pod kierunkiem wychowawczyni pani Barbary Adamczyk, na podstawie książki Anny Bayer pod tytułem „Szczypawki”. Występ dzieci został nagrodzony gromkimi brawami oraz słodyczami.

W spotkaniu uczestniczyła również białostocka poetka pani Anna Bayer, która podziękowała uczniom za wspaniałą interpretację jej utworów. Następnie wyjaśniła, że jej tomik „Szczypawki” zawiera wiersze opowiadające o niepotrzebnym, wzajemnym, często słownym, szczypaniu się ludzi. Na zakończenie spotkania zaprezentowała kilka wierszy z ostatniego tomiku jej autorstwa pod tytułem „Moda na dobre wychowanie”. Zachęciła też dzieci do uczestniczenia w rozmowie kierowanej na temat tych wierszy.

Dziękujemy Monieckiemu Ośrodkowi Kultury za użyczenie nam sali widowiskowej.

Barbara Kuprel

Wszelkie prawa zastrzeżone, kopiowanie materiałów zawartych na stronie niezgodnie z licencją Biblioteki Publicznej w Mońkach jest zabronione.
Projekt i wykonanie: strony internetowe Mońki | Na silniku: windu.org