Zapraszamy:

pn-pt - 9.00-18.00
sobota - 8.00-14.00

bpmonki@wp.pl

500 102 176, 85 716 27 43

PODLASCY TWÓRCY DZIECIOM – „Mała Albertynka”

5 kwietnia 2017 roku Oddział dla Dzieci i Młodzieży Biblioteki Publicznej w Mońkach zorganizował pierwsze spotkanie z cyklu „PODLASCY TWÓRCY DZIECIOM”, który ma na celu popularyzację twórczości podlaskich autorów książek adresowanych do dzieci.

Pierwsze spotkanie poświęcone było twórczości białostockiej pisarki pani Katarzyny Janowicz-Timofjejew autorki takich książek jak: "Gwiazdka Antosia", "Jak babcia Ada czytała wiersze", "Opowieści Gawrona", "Albertynka", "Azorek", "Bajka nie tylko dla blondynek", „Kotek w autobusie”.

Na początku zebrana publiczność (składająca się:  z dzieci w wieku przedszkolnym i ich rodziców,  uczniów klasy II a SP nr 1 w Mońkach oraz uczniów klasy I a SP nr 2 w Mońkach) obejrzała inscenizację pod tytułem „Mała Albertynka” – przygotowaną na podstawie książeczki pod tytułem „Albertynka” autorstwa K. Janowicz-Timofiejew, przez 6 uczniów klasy II a ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Mońkach, pod kierunkiem wychowawczyni pani Ewy Konopka. Przedstawienie bardzo spodobało się widzom - o czym świadczyły brawa na stojąco.

Inscenizację obejrzała również Autorka, która była zachwycona grą aktorską oraz strojami dzieci występujących w „Małej Albertynce”. Skierowała wiele ciepłych słów pod ich adresem i wręczyła im książeczki pod tytułem „Albertynka” z własną dedykacją i autografem.

Kolejnym gościem spotkania była pani Dorota Zastocka – mieszkająca w jednej z wsi należących do gminy Mońki. Pani Dorota zainspirowana fabułą „Albertynki” wykonała z filcu śliczne pacynki na palce – przedstawiające bohaterów tej książeczki. Pacynki urzekły Autorkę i obie panie nawiązały współpracę.

Na zakończenie spotkania chętne dzieci mogły kupić wybraną książeczkę p. Katarzyny Janowicz-Timofiejew i ustawić się w kolejce po jej autograf.

Dziękujemy Monieckiemu Ośrodkowi Kultury za użyczenie nam Sali widowiskowej.

Barbara Kuprel

Wszelkie prawa zastrzeżone, kopiowanie materiałów zawartych na stronie niezgodnie z licencją Biblioteki Publicznej w Mońkach jest zabronione.
Projekt i wykonanie: strony internetowe Mońki | Na silniku: windu.org