Zapraszamy:

pn-pt - 9.00-18.00
sobota - 8.00-14.00

bpmonki@wp.pl

500 102 176, 85 716 27 43

Podróż do krainy baśni

W lutym 2015 roku Oddział dla Dzieci i Młodzieży Biblioteki Publicznej w Mońkach zaprosił grupy przedszkolne na zajęcia pod tytułem "PODRÓŻ DO KRAINY BAŚNI". Podczas zajęć dzieci uczestniczyły w rozmowie kierowanej na temat ulubionych baśni. Następnie wypiły wspólnie przyrządzony napój, składający się z fantazji, radości, magii, dobroci i miłości. Po wypowiedzeniu zaklęcia: "Abra, kadabra pyszczek kota, niech się otworzą te wrota" wyruszyły w podróż. Musiały przejść przez magiczne wrota i ciemny tunel. Dotarły do krainy baśni. Tam czekał na nie Baj, który tysiąc bajek zna i chętnie je opowiada. Dzieci bezbłędnie odgadły wszystkie zagadki zadawane im przez Baja. Chętnie uczestniczyły w rozmowie o tym - czego nauczyły nas poszczególne baśnie. Wiele radości dostarczyły im wspólne zabawy ruchowe - tematycznie związane z różnymi baśniami. Na zakończenie dzieci pożegnały się z Bajem i wypożyczyły książki do domu.

W zajęciach wzięło udział 6 grupy dzieci z Przedszkola w Mońkach oraz (w dniu 3 marca 2015 roku) uczestnicy zajęć "Przedszkolaki  w bibliotece" wraz z rodzicami.

Barbara Kuprel
Wszelkie prawa zastrzeżone, kopiowanie materiałów zawartych na stronie niezgodnie z licencją Biblioteki Publicznej w Mońkach jest zabronione.
Projekt i wykonanie: strony internetowe Mońki | Na silniku: windu.org