Zapraszamy:

pn-pt - 9.00-18.00
sobota - 8.00-14.00

bpmonki@wp.pl

500 102 176, 85 716 27 43

Podróże w zakątki znane i nieznane

Oddział dla Dzieci i Młodzieży Biblioteki Publicznej w Mońkach, w dniu 17 kwietnia 2015 roku, zaprosił mieszkańców Moniek na niezwykłe spotkanie z pod nazwą  „Podróże w zakątki znane i nieznane…”. Gościem spotkania był Krzysztof Górski – człowiek o bardzo wielu pasjach, który żegluje, nurkuje, uprawia wspinaczkę, skacze ze spadochronem, jako aktor występuje w filmach (grał w takich jak:  „Pan Tadeusz”, „Wiedźmin”,Badziewiakowie”). Jest wielkim miłośnikiem kuchni, specjalistą od gotowania na wielką skalę, pomysłodawcą i założycielem Teatru Kulinarnego. Jest też podróżnikiem, który Afrykę Północną przemierzył konno, Chiny czym się dało, a Birmę i Kambodżę prawie autostopem.

Przybywających na spotkanie p. Krzysztof częstował ostrą, azjatycką potrawą przygotowaną na bazie cebuli i soczewicy. Następnie dzielił się z bardzo licznie zgromadzoną publicznością swoimi wrażeniami z podróży do krajów azjatyckich (Birmy, Indii i Kambodży). Opowiadał niezwykle barwnie i ciekawie o architekturze, klimacie i przyrodzie azjatyckiej  oraz o ludziach tam mieszkających, o ich zwyczajach i wierzeniach, o trudnych warunkach ich życia. Na przykład w Birmie, zdaniem naszego gościa najbardziej przyjaznym kraju wśród krajów, które zwiedził, mieszkają ludzie, którzy jako jedyni na świecie wiosłują stopami.

Spotkanie odbyło się w sali widowiskowej Monieckiego Ośrodka Kultury. Współorganizatorem spotkania była Fundacja na rzecz Rozwoju Powiatu Monieckiego. Serdecznie dziękujemy Panom Błażejowi Buńkowskiemu oraz Krzysztofowi Falkowskiemu za pomoc w organizacji spotkania.

Barbara Kuprel
Wszelkie prawa zastrzeżone, kopiowanie materiałów zawartych na stronie niezgodnie z licencją Biblioteki Publicznej w Mońkach jest zabronione.
Projekt i wykonanie: strony internetowe Mońki | Na silniku: windu.org