Zapraszamy:

pn-pt - 9.00-18.00
sobota - 8.00-14.00

bpmonki@wp.pl

500 102 176, 85 716 27 43

Podsumowanie konkursu "Duszki, stworki i potworki"

W dniu 12 marca 2016 roku odbyło się podsumowanie konkursu ogłoszonego przez Powiatową Bibliotekę Publiczną w Mońkach pod hasłem „Duszki, stworki i potworki”. Na konkurs wpłynęło 232 prace w czterech kategoriach wiekowych:

I - oddział przedszkolny (dzieci do lat 5) wpłynęło 38 prac

II - uczniowie klas 0-I szkół podstawowych wpłynęło 74 prac

III - uczniowie klas II-III szkół podstawowych wpłynęło 65 prac

IV - uczniowie klas IV-VI szkół podstawowych wpłynęło 55 prac

w tym 22 prace plastyczne płaskie i 23 przestrzenne.

Uczestnicy konkursu wykonali prace na kartce z bloku formatu A4 lub prace przestrzenne przedstawiające duszka, stworka lub potworka. Do wykonania swoich prac wykorzystali różne techniki i materiały. W konkursie udział wzięły dzieci oraz uczniowie z gminy Goniądz, Jasionówka, Jaświły, Knyszyn, Krypno i Mońki. Mogli oni obejrzeć występ Teatru Pod Orzełkiem w spektaklu pod tytułem "3 X KRÓLEWNA, 3 X SMOK". Aktorzy opowiedzieli trzy historie o królewnach. Choć wszystkie bajki zaczynają się tak samo, to w zależności od charakteru królewny, Złośnicy, Beksy lub Roztropnej dalszy ciąg był zupełnie inny. Oglądając przedstawienie, dzieci, utożsamiając się z bohaterkami bajki, uczą się, że w różnych sytuacjach życia, mogą zachować się dobrze lub źle, a najlepszym orężem w walce z bajkowym Smokiem, podobnie jak i codziennymi strachami – jest uśmiech i rozwaga, a nie płacz i złość. Dziękujemy bardzo wszystkim uczestnikom za zainteresowanie konkursem, opiekunom za mobilizację do pracy i pomoc organizacyjną. Zwycięzcom gratulujemy.

Instruktor-Helena Wasilewska

Wszelkie prawa zastrzeżone, kopiowanie materiałów zawartych na stronie niezgodnie z licencją Biblioteki Publicznej w Mońkach jest zabronione.
Projekt i wykonanie: strony internetowe Mońki | Na silniku: windu.org