Zapraszamy:

pn-pt - 9.00-18.00
sobota - 8.00-14.00

bpmonki@wp.pl

500 102 176, 85 716 27 43

Projekt "Ekoambasador"

W dniach 24-31 lipca w bibliotece publicznej można obejrzeć wystawę fotograficzną kończącą projekt „Ekoambasador” z programu „Równać Szanse 2013” finansowanego przez Polsko-Amerykańską Fundację Wolności administrowaną przez Polską Fundację Dzieci i Młodzieży. Na kolejną- nieco obszerniejszą zapraszamy w październiku.

Młodzież odbyła cztery wyprawy terenowe –„na łosie”, „na bobry”, „na ptaki” i zajrzała pod lustro Biebrzy. Młodzi odkrywcy mieli okazję z bliska przyjrzeć się naszej przyrodzie oraz ocenić stopień jej zagrożenia. Wzięli udział w sprzątaniu „Carskiego Traktu”, w Dniu Dziecka w Kuleszach, poznali wiele ciekawych  osób- pasjonatów w swoich dziedzinach.

W projekcie udział wzięli: Patryk, Paulina, Edyta, Dominika, Magda, Mateusz, Adrian, Mateusz, Patryk, Hubert i Jakub, a ich przewodnikiem była Agnieszka Zach.Ich zainteresowanie przyrodą nie skończy się zapewne razem z projektem i niektórzy z nich mogą zostać w przyszłości naszymi „ekoambasadorami”. Mieszkamy w ciekawym przyrodniczo rejonie, co ma swoje wady i zalety i dobrze by było, żeby o tym regionie w przyszłości decydowali mądrzy ludzie, na jakich niewątpliwie wyrosną (a właściwie już są- tylko nie decydują) min. uczestnicy projektu.

Wiesława Filipkowska
 
Wszelkie prawa zastrzeżone, kopiowanie materiałów zawartych na stronie niezgodnie z licencją Biblioteki Publicznej w Mońkach jest zabronione.
Projekt i wykonanie: strony internetowe Mońki | Na silniku: windu.org