Zapraszamy:

pn-pt - 9.00-18.00
sobota - 8.00-14.00

bpmonki@wp.pl

500 102 176, 85 716 27 43

„Prowincja-próba opisania”

 

Powiatowa Biblioteka Publiczna w Mońkach oraz Goniądzki Ośrodek Kultury we współpracy z Biblioteką Publiczną Powiatu Białostockiego , Powiatową Biblioteką Publiczną w Łomży oraz Biblioteką Powiatową w Suwałkach zaprosiły 21 maja do Goniądzkiego Ośrodka Kultury  na spotkanie pod hasłem „Prowincja- próba opisania”  w ramach obchodów Dnia Bibliotekarza i Tygodnia Bibliotek 2014.

W programie znalazł się wykład  prof. Dariusza Kuleszy- „Trzy różne twarze prowincji-Wiesław Myśliwski, Sokrat Janowicz, Wojciech Wencel oraz spotkania z pisarkami – Małgorzatą Kalicińską i Iwoną Menzel. Obie panie o zupełnie innych osobowościach zauroczyły publiczność, którą stanowiły bibliotekarki z woj. podlaskiego. Spotkanie skończyło się stwierdzeniem, że „prowincja” to stan umysłu a nie miejsce na mapie . Występy zespołów „Mikroklimat” i „Biebrza” z Goniądza zachwyciły naszych gości, a na kolana rzucił występ młodego wokalisty- Wiktora Zawadzkiego- również z Goniądza.

Bibliotekarze przyjęli życzenia na piśmie złożone przez starostów powiatów biorących udział w spotkaniu, a także złożone osobiście przez starostę powiatu monieckiego –Joannę Kulikowską oraz burmistrza Moniek Zbigniewa Karwowskiego.

Dziękujemy Panu Adamowi Grabowskiemu oraz wszystkim pracownikom Goniądzkiego Ośrodka Kultury za pomoc w przygotowaniu spotkania.

Wiesława Filipkowska
 
Wszelkie prawa zastrzeżone, kopiowanie materiałów zawartych na stronie niezgodnie z licencją Biblioteki Publicznej w Mońkach jest zabronione.
Projekt i wykonanie: strony internetowe Mońki | Na silniku: windu.org