Zapraszamy:

pn-pt - 9.00-18.00
sobota - 8.00-14.00

bpmonki@wp.pl

500 102 176, 85 716 27 43

Simona. Opowieść o niezwyczajnym życiu Simony Kossak

12 stycznia Biblioteka Publiczna w Mońkach zaprosiła na spotkanie autorskie Annę Kamińską. Pani Ania mówiła o swojej ostatniej książce „Simona. Opowieść o niezwyczajnym życiu Simony Kossak”. Jest to biografia, w której pojawiają się głosy ponad stu osób mówiących o znakomitej profesor biologii, znanej nam głównie z gawęd radiowych „Dlaczego w trawie piszczy?” Bohaterka nie była postacią jednoznaczną i budziła skrajne emocje, ale nikogo nie pozostawiała obojętnym. Całe swoje życie poświęciła zwierzętom, zajmowała się ekologią behawioralną zwierząt, czyli popularnie mówiąc „psychologią zwierząt”, bardzo czynnie działała na rzecz ochrony przyrody. Była prawnuczką Juliusza Kossaka, wnuczką Wojciecha, córką Jerzego Kossaka. Ukształtował Ją Kraków, większość dorosłego życia spędziła w Białowieży mieszkając w gajówce bez podstawowych wygód. Autorka przedstawiła bohaterkę swojej książki w sposób niezwykle ciekawy, nie stroniąc od trudnych tematów, nie naruszyła żadnego tabu, nie jest to książka skandalizująca, choć nie trudno by było o to przy takim temacie jak rodzina Kossaków. Anna Kamińska jest dziennikarką, pisze jako wolny strzelec do wielu gazet, wydała też dwie książki „Odnalezieni.Prawdziwe historie adoptowanych” i „Miastowi. Slow food i aronia losu”.Obecnie pracuje w telewizji i przymierza się do napisania następnej biografii, której bohater musi na razie pozostać anonimowy.

Zapraszamy na następne spotkanie autorskie 18 02.2016 o godz. 17. Gościem będzie Maciej Bennewicz,- coach i socjolog, autor wielu poradników z dziedziny psychologii pozytywnej i rozwoju osobistego, a tematem wybranym przez Państwa  „Self-made woman”.

Wiesława Filipkowska
Wszelkie prawa zastrzeżone, kopiowanie materiałów zawartych na stronie niezgodnie z licencją Biblioteki Publicznej w Mońkach jest zabronione.
Projekt i wykonanie: strony internetowe Mońki | Na silniku: windu.org