Zapraszamy:

pn-pt - 9.00-18.00
sobota - 8.00-14.00

bpmonki@wp.pl

500 102 176, 85 716 27 43

"Sklejki poetyckie"

2 października w ramach "Projektu poetyckiego" odbyły się w Bibliotece Publicznej warsztaty pod hasłem "Sklejki poetyckie". Zajęcia te miały na celu kształtowanie twórczego myślenia, rozwój wyobraźni, a także obalenie mitu, że poezja jest czymś mocno elitarnym. Uczestnicy zajęć poznali postać i idee Duchampa, Pieta Mondriana, układali tangram, bawili się tekstem tworząc zdania z rozsypanych słów. Poznawali fragmenty tekstów współczesnych poetów: M.Świetlickiego, T. Różyckiego, J. Podsiadło oraz raperów: Taco Hamingwaya, Fisza i Abradaba. Następnie za pomocą nożyczek, kleju i słów wyciętych ze starych gazet uczniowie tworzyli własne krótkie utwory literackie.

Warsztaty poprowadził Marcin Koziński-historyk, pracownik Muzeum Wojska Polskiego w Białymstoku. Uczestnikami byli uczniowie kl.I TTK/THOT z Technikum w Mońkach z Panią Martą Wiercioch i klasa IIIb z Gimnazjum w Mońkach z Panią Joanną Kisło. Obie Panie współtworzą "Projekt poetycki" finansowany ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu Dom Kultury+ Inicjatywy lokalne 2017 .

Wszelkie prawa zastrzeżone, kopiowanie materiałów zawartych na stronie niezgodnie z licencją Biblioteki Publicznej w Mońkach jest zabronione.
Projekt i wykonanie: strony internetowe Mońki | Na silniku: windu.org