Zapraszamy:

pn-pt - 9.00-18.00
sobota - 8.00-14.00

bpmonki@wp.pl

500 102 176, 85 716 27 43

Spotkanie autorskie

23 listopada 2017 roku w Oddziale dla Dzieci i Młodzieży Biblioteki Publicznej w Mońkach odbyło się spotkanie z białostocką pisarką Agnieszką Suchowierską, w którym uczestniczyli uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 w Mońkach ( kl. Ia oraz kl. IIIa).

Pani Agnieszka Suchowierska ukończyła polonistykę w Filii Uniwersytetu Warszawskiego w Białymstoku. Pracuje jako nauczycielka języka polskiego w jednej z białostockich szkół podstawowych. W wolnych chwilach zajmuje się między innymi pisaniem książek. Jest autorką książki dla dzieci pod tytułem "Mat i świat", laureatką głównej nagrody IBBY 2015 za najlepszą książkę dla dzieci. Książka ta była również nominowana do 23. Ogólnopolskiej Nagrody Literackiej im. Kornela Makuszyńskiego i zdobyła wyróżnienie. W 2017 roku ukazała się kolejna książka pani Agnieszki Suchowierskiej pod tytułem „Ada Judytka i zaginiony tałes”. Jest to bardzo mądra książka o tolerancji. Podczas spotkania Autorka opowiadała dzieciom o swojej najnowszej książce oraz o organizacji uroczystości urodzinowych w różnych krajach. Na zakończenie spotkania były kwiaty, podziękowania i podpisywanie książek przez Autorkę.

Barbara Kuprel

Wszelkie prawa zastrzeżone, kopiowanie materiałów zawartych na stronie niezgodnie z licencją Biblioteki Publicznej w Mońkach jest zabronione.
Projekt i wykonanie: strony internetowe Mońki | Na silniku: windu.org