Zapraszamy:

pn-pt - 9.00-18.00
sobota - 8.00-14.00

bpmonki@wp.pl

500 102 176, 85 716 27 43

Spotkanie autorskie - „Historia zabawek”

13 maja 2019 roku Oddział dla Dzieci i Młodzieży Biblioteki Publicznej w Mońkach zaprosił uczniów klas II „a” oraz III „a” ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Mońkach na spotkanie pod nazwą „Historia zabawek”.  O dziejach zabawek opowiadała dzieciom Pani Agnieszka Suchowierska – białostocka autorka książek adresowanych do dzieci.

Jej książka  pod tytułem "Mat i świat" zdobyła  główną nagrodę IBBY 2015 za najlepszą książkę dla dzieci. Książka ta była również nominowana do 23. Ogólnopolskiej Nagrody Literackiej im. Kornela Makuszyńskiego i zdobyła wyróżnienie. W 2017 roku ukazały się jej dwie kolejne książki pod tytułem: "Ada Judytka i zaginiony tałes” oraz „Milenka”.

Podczas spotkania Agnieszka Suchowierska opowiadała o swojej twórczości oraz o dziejach zabawek w Europie posiłkując się prezentacją komputerową pod tytułem „Historia zabawek”. Na zakończenie pobytu w bibliotece Autorka czytała fragmenty książeczki własnego autorstwa pod tytułem „Milenka” oraz wpisywała dedykację do książek nabytych przez dzieci.

Barbara Kuprel

Wszelkie prawa zastrzeżone, kopiowanie materiałów zawartych na stronie niezgodnie z licencją Biblioteki Publicznej w Mońkach jest zabronione.
Projekt i wykonanie: strony internetowe Mońki | Na silniku: windu.org