Zapraszamy:

pn-pt - 9.00-18.00
sobota - 8.00-14.00

bpmonki@wp.pl

500 102 176, 85 716 27 43

Spotkanie autorskie z Adamem Rudawskim

24 lutego 2017 roku gościem Oddziału dla Dzieci i Młodzieży Biblioteki Publicznej w Mońkach był Adam Rudawski – historyk z wykształcenia i zamiłowania, mieszkaniec Tykocina (jednego z najstarszych miast Podlasia), przewodnik po Tykocinie i Podlasiu, autor książek . Napisał m. In.:  „Spacerkiem po Tykocinie”, „Twierdza Tykocin”, „przewodnik Tykocin Województwo Podlaskie” oraz komiks „Zdobycie Tykocina 1657”.

W spotkaniu uczestniczyli uczniowie klas VI „B” oraz VI „C” ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Mońkach, którzy na początku spotkania poznali etapy tworzenia komiksu. Następnie nasz gość zapoznał uczniów z historią tykocińskiego zamku.  Swoją barwną wypowiedź ilustrował prezentacją komputerową demonstrującą  m.in. strony komiksu jego autorstwa oraz dawne plany zamku w Tykocinie. Następnie prezentował stroje i przedmioty historyczne.  Spotkanie autorskie, które zamieniło się w żywą lekcję historii upłynęło w atmosferze dużego zaciekawienia jego adresatów.

Na zakończenie były podziękowania oraz podpisywanie komiksu przez autora.

Barbara Kuprel  

Wszelkie prawa zastrzeżone, kopiowanie materiałów zawartych na stronie niezgodnie z licencją Biblioteki Publicznej w Mońkach jest zabronione.
Projekt i wykonanie: strony internetowe Mońki | Na silniku: windu.org