Zapraszamy:

pn-pt - 9.00-18.00
sobota - 8.00-14.00

bpmonki@wp.pl

500 102 176, 85 716 27 43

Spotkanie autorskie z Agnieszką Suchowierską

17 listopada 2016 roku Oddział dla Dzieci i Młodzieży Biblioteki Publicznej w Mońkach zorganizował spotkanie z białostocką pisarką Agnieszką Suchowierską, na które zaprosił uczniów klasy II „A” ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Mońkach.

Pani Agnieszka Suchowierska ukończyła polonistykę w Filii Uniwersytetu Warszawskiego w Białymstoku. Pracuje jako nauczycielka języka polskiego w jednej z białostockich szkół podstawowych. W wolnych chwilach zajmuje się między innymi pisaniem książek. Jest autorką książki dla dzieci pod tytułem „Mat i świat”, laureatką głównej nagrody IBBY 2015 za najlepszą książkę dla dzieci. Książka ta była również nominowana do 23. Ogólnopolskiej Nagrody Literackiej im. Kornela Makuszyńskiego i zdobyła wyróżnienie. Poza tym „Mat i świat” znajduje się obecnie na liście bestselerów empiku!

Podczas spotkania Autorka prowadziła z dziećmi rozmowę kierowaną na temat powstawania książki. Opowiadała im o swojej współpracy z ilustratorem Tomaszem Kaczkowskim. Następnie, posiłkując się prezentacją komputerową, pokazała drugoklasistom warunki w jakich uczą się dzieci w różnych krajach. Przez cały czas pytaniami aktywizowała uczniów.

Na zakończenie były kwiaty, gratulacje, podziękowania i podpisywanie książek przez Autorkę. Poza tym wszystkie dzieci otrzymały na pamiątkę zakładkę do książki z autografem Autorki.

Zapraszam na spotkanie z Agnieszką Suchowierską w „STREFIE KSIĄŻKI” oraz do wysłuchania rozmowy o książce „Mat i świat” z dr Anną Nosek literaturoznawcą z Uniwersytetu w Białymstoku.

Barbara Kuprel  

Wszelkie prawa zastrzeżone, kopiowanie materiałów zawartych na stronie niezgodnie z licencją Biblioteki Publicznej w Mońkach jest zabronione.
Projekt i wykonanie: strony internetowe Mońki | Na silniku: windu.org