Zapraszamy:

pn-pt - 9.00-18.00
sobota - 8.00-14.00

bpmonki@wp.pl

500 102 176, 85 716 27 43

Spotkanie autorskie z Małgorzatą Dobkowską

14 maja 2019 roku gościem Oddziału dla Dzieci i Młodzieży Biblioteki Publicznej w Mońkach była białostocka poetka Małgorzata Dobkowska, która spotkała się z uczniami klas VIII „a” i VIII „b” ze Szkoły Podstawowej w Mońkach.  Pani Małgosia jest autorką tomików poetyckich: „Zatopione w słowach”, „Azymut”, „Przełęcze” oraz „Dzikie ogrody”. Teksty jej autorstwa prezentowane były m.in. w: „Okolicy Poetów”, „Studium”, „Kartkach”, „Akancie”, „Kulturze”, „Poezji Dzisiaj”, „Kinie”, „Bibliotekarzu Podlaskim”, „Kontaktach”, „Najprościej”, „Cegle”, almanachu „Epea”, w antologii wydanej w językach esperanto - Podlahia Antologio Esperanto (Antologia Podlaska) oraz w antologii wydanej w języku litewskim, a także na antenie Radia „Akadera” oraz kilkakrotnie w Polskim Radiu Białystok. Jej twórczość była wielokrotnie nagradzana w licznych konkursach.

Podczas spotkania poetka opowiadała o sobie oraz o swojej twórczości. Czytała swoje wiersze zamieszczone w jej najnowszym tomiku „Dzikie ogrody”. Na zakończenie wszystkim  uczniom podarowała literackie pocztówki własnego autorstwa.

Barbara Kuprel

Wszelkie prawa zastrzeżone, kopiowanie materiałów zawartych na stronie niezgodnie z licencją Biblioteki Publicznej w Mońkach jest zabronione.
Projekt i wykonanie: strony internetowe Mońki | Na silniku: windu.org