Zapraszamy:

pn-pt - 9.00-18.00
sobota - 8.00-14.00

bpmonki@wp.pl

500 102 176, 85 716 27 43

Spotkanie autorskie z Małgorzatą Karoliną Piekarską

Dnia 24.06.2014 r w Bibliotece Publicznej w Mońkach odbyło się spotkanie autorskie z Małgorzatą Karoliną Piekarską. Autorka zadebiutowała w 1986 r na łamach miesięcznika społeczno-kulturalnego „Okolice” czterema opowiadaniami. Od 1996 r współpracuje z TVP, gdzie emitowane są jej reportaże oraz lokalne programy informacyjne-Telewizyjny Kurier Warszawski, Kurier Mazowiecki. Na antenie TVP Warszawa realizowała programy autorskie: „Dżingiel”, „Patefon”, „Wiarus”, "Detektyw warszawski, czyli na tropie miejskich tajemnic".

W spotkaniu uczestniczyli uczniowie monieckiego gimnazjum. Na wstępie Wiesława Filipkowska-dyrektor Biblioteki Publicznej w Mońkach przywitała zebranych gości. Następnie głos zabrała Małgorzata Karolina Piekarska. Pisarka opowiadała zebranym o swoich książkach, ich bohaterach, czytała fragmenty powieści. Przy wykorzystaniu prezentacji multimedialnej przybliżyła uczestnikom spotkania swoją książkę pt. „Tropiciele”.  Jest to młodzieżowa powieść kryminalna, której akcja toczy się na warszawskiej Saskiej Kępie. Łączy elementy przygodowe, edukacyjne, historyczne.

W dalszej części spotkania przybliżyła nam inne tytuły książek: „Dzika”- opowieść o tolerancji, „Klasa pani Czajki”- opisująca trzy lata z życia przeciętnej gimnazjalnej klasy, „LO-teria”- dotyka problemów licealistów tj. śmierć, rodzina, miłość.

Bukietem kwiatów podziękowaliśmy za mile spędzony czas.

Agnieszka Michaluk
Wszelkie prawa zastrzeżone, kopiowanie materiałów zawartych na stronie niezgodnie z licencją Biblioteki Publicznej w Mońkach jest zabronione.
Projekt i wykonanie: strony internetowe Mońki | Na silniku: windu.org