Zapraszamy:

pn-pt - 9.00-18.00
sobota - 8.00-14.00

bpmonki@wp.pl

500 102 176, 85 716 27 43

Spotkanie autorskie z Moniką Sawicką

W ramach działalności Dyskusyjnego Klubu Książki oraz Uniwersytetu Trzeciego Wieku 27 czerwca odbyło się spotkanie autorskie z Moniką Sawicka- pisarką i dziennikarką z Łodzi. Pierwsza powieść była pisana do szuflady jako terapia w radzeniu sobie z własnymi problemami. Po dobrych recenzjach min. Janusza L. Wiśniewskiego została wydana jako "Kruchość porcelany", później była "Serwantka "i wiele innych tytułów. W Jej twórczości przewijają się stałe motywy: przemoc wobec kobiet, alkoholizm, utrata dziecka, radzenie sobie ze śmiercią bliskich, a także rozpaczliwe pragnienie miłości, która ma stanowić lek na całe zło. Mimo tego są to opowiadania pogodne, z przesłaniem, że wiele zależy od nas samych, terapeutyczne wręcz.

Przed spotkaniem z dorosłymi autorka spotkała się z dziećmi w przedszkolu samorządowym, gdzie mówiła o swojej jedynej książce dla dzieci "O Kajtku Szczęściarzu" i zostawiła dzieciakom ten tytuł, ogłaszając jednocześnie konkurs na portret Kajtka.

Monika Sawicka jest współzałożycielką i czynną działaczką Fundacji "VADE-Mecum - chodź ze mną" im. Sandry Brędowskiej oraz dziennikarką w osiedlowej telewizji w Łodzi.

Zapraszamy po książki Pani Moniki do naszej biblioteki.

Wiesława Filipkowska

   
Wszelkie prawa zastrzeżone, kopiowanie materiałów zawartych na stronie niezgodnie z licencją Biblioteki Publicznej w Mońkach jest zabronione.
Projekt i wykonanie: strony internetowe Mońki | Na silniku: windu.org