Zapraszamy:

pn-pt - 9.00-18.00
sobota - 8.00-14.00

bpmonki@wp.pl

500 102 176, 85 716 27 43

Historia cudu w Zabłudowie

16 kwietnia 2015 roku odbyła się w Bibliotece Publicznej w Mońkach promocja książki Piotra Nesterowicza „Cudowna”. Spotkanie zorganizowano w ramach działalności Dyskusyjnego Klubu Książki istniejącego od 8 lat przy naszej bibliotece.

Autor wraca do wydarzeń sprzed 50 lat, kiedy to 14 dziewczynce z Zabłudowa ukazała się na łące postać Matki Bożej. Opiera się przy tym na dokumentach SB dostępnych w archiwach IPN oraz na rozmowach z mieszkańcami a także kobietą, która doznała objawienia. Prawdziwym tematem obszernego reportażu są ludzkie emocje, podatność na sterowanie z zewnątrz (wpływ agentów), walka z kościołem.

Spotkanie wzbudziło zainteresowanie książką, gdyż wśród naszych gości byli uczestnicy Uniwersytetu Trzeciego Wieku, którzy pamiętają jeszcze to wydarzenie i klimat jaki mu towarzyszył. Zapraszamy do wypożyczalni i do Dyskusyjnego Klubu Książki. Nasze spotkania odbywają się w każdą pierwszą środę miesiące, najbliższe 6 maja.

Wiesława Filipkowska
Wszelkie prawa zastrzeżone, kopiowanie materiałów zawartych na stronie niezgodnie z licencją Biblioteki Publicznej w Mońkach jest zabronione.
Projekt i wykonanie: strony internetowe Mońki | Na silniku: windu.org