Zapraszamy:

pn-pt - 9.00-18.00
sobota - 8.00-14.00

bpmonki@wp.pl

500 102 176, 85 716 27 43

Spotkanie autorskie z Wiolettą Piasecką

12 kwietnia 2018 roku Oddział dla Dzieci i Młodzieży Biblioteki Publicznej w Mońkach zaprosił uczniów klas III ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Mońkach na spotkanie z Wiolettą Piasecką - autorką ponad 40 baśni i bajek dla dzieci, czterech sztuk teatralnych i wielu słuchowisk radiowych, która przyjechała do nas z Elbląga.

Wioletta Piasecka zadebiutowała w 1999 roku zbiorem pt. „Zaczarowana kraina bajek”.  W 2001r. po raz pierwszy ukazała się w Krakowie biografia H.CH. Andersena pt. „W poszukiwaniu szczęścia. Baśniowa biografia Andersena”. W 2004 r. za swoją twórczość otrzymała wpis honorowy w Złotej Księdze Ludzi Wielkiego Umysłu Talentu i Serca Fundacji Zdążyć z Pomocą w Warszawie. Baśnie Wioletty Piaseckiej wielokrotnie wykorzystywano jako baśnie terapeutyczne w kilku ośrodkach szkolno-wychowawczych. Poza tym jej książki  wielokrotnie wygrywały szkolne i biblioteczne plebiscyty czytelnicze. A antenach: Radia Lublin S.A., Radia Jard Białystok, Polskiego Radia Białystok, Radia Opole emitowane były słuchowiska  przygotowane na podstawie baśni  jej autorstwa.

Podczas spotkania w Mońkach Autorka zaprosiła dzieci do udziału w zabawach (baśniowy konkurs, zabawa teatralna i zagadki piłkarskie) połączonych z wróżeniem. Poza tym prezentowała swoje najnowsze książki:

"Ignaś. Opowieści patriotyczne”-to historia chłopca (Ignacego Jana Paderewskiego), który marzy by zostać wielkim człowiekiem i chce zrobić coś dobrego dla Polski.

„Faustynka. Opowieści patriotyczne”-  to historia o polskiej dziewczynce mieszkającej na dalekiej Syberii w czasie, gdy naszego kraju nie było na mapie świata. Faustynka marzyła o powrocie do Ojczyzny. Chce uczyć dzieci  języka polskiego.

Dziękujemy Monieckiemu Ośrodkowi Kultury za użyczenie nam sali widowiskowej.

Barbara Kuprel

Wszelkie prawa zastrzeżone, kopiowanie materiałów zawartych na stronie niezgodnie z licencją Biblioteki Publicznej w Mońkach jest zabronione.
Projekt i wykonanie: strony internetowe Mońki | Na silniku: windu.org