Zapraszamy:

pn-pt - 9.00-18.00
sobota - 8.00-14.00

bpmonki@wp.pl

500 102 176, 85 716 27 43

Spotkanie bibliotekarzy z bibliotek publicznych powiatu monieckiego

25 września 2019 roku Biblioteka Publiczna w Mońkach pełniąca funkcję Biblioteki Powiatowej wspólnie z Książnicą Podlaską im. Łukasza Górnickiego w Białymstoku zaprosiła bibliotekarzy z bibliotek publicznych powiatu monieckiego na spotkanie szkoleniowe.

Bibliotekarze podczas pierwszej części spotkania poszerzyli swoją wiedzę na temat autyzmu i obsługi osób z autyzmem jako czytelnika-użytkownika biblioteki. Obejrzeli filmik o osobie z autyzmem pt. „Maria”. Następnie uczestniczyli w zajęciach „Kodowanie w bibliotece”. Przy pomocy kolorowych plastikowych kubeczków tworzyli kody oznaczając je symbolami, dowiedzieli się też w jaki sposób można wykorzystać elementy kodowania w pracy  z czytelnikiem. Niektóre biblioteki wykorzystują również w swojej pracy z czytelnikiem roboty edukacyjne -Photony.  Dzieje się tak w Bibliotece Publicznej w Krypnie i Filii Bibliotecznej w Boguszewie.

Następnie bibliotekarze wybrali temat powiatowego konkursu i ustalili jego regulamin. W części ostatniej spotkania zostały omówione sprawy dotyczące pracy bibliotek  w terenie. Cieszymy się bardzo, że biblioteka publiczna w Jasionówce ma nowy lokal, znacznie większy od poprzedniego, tym samym straciła tytuł najmniejszej biblioteki w powiecie, gdyż poprzednio zajmowała tylko 32 m2.

Instruktor-Helena Wasilewska

Wszelkie prawa zastrzeżone, kopiowanie materiałów zawartych na stronie niezgodnie z licencją Biblioteki Publicznej w Mońkach jest zabronione.
Projekt i wykonanie: strony internetowe Mońki | Na silniku: windu.org