Zapraszamy:

pn-pt - 9.00-18.00
sobota - 8.00-14.00

bpmonki@wp.pl

500 102 176, 85 716 27 43

Spotkanie: „Maluchem przez Australię”

15 kwietnia 2016 roku w Oddziale dla Dzieci i Młodzieży Biblioteki Publicznej w Mońkach odbyło się spotkanie, adresowane do dzieci oraz dorosłych, pod nazwą „Maluchem przez Australię”. Jego gościem był podlaski podróżnik Marcin Obałek – ze stowarzyszenia Czysty Świat, organizator Podlaskiego Festiwalu Kultur i Podróży ToTuToTam oraz współzałożyciel Klastra Wspierania Polskiej Gospodarki JEDNOŚĆ, bazującego na popularyzacji korzystania z polskich produktów. Opowiadał on  o szalonej wyprawie Żółtego Cyrku. Była to dziewięcioosobowa grupa podróżników z Czech, Słowacji i Polski (mały fiat, dwa trabanty oraz dwa motocykle), którzy wyruszyli z Perth na południowym zachodzie Australii. Po kilku miesiącach dotarli do Darwin, po drugiej stronie kontynentu. Pokonali ponad 6 tysięcy kilometrów. Załoga czeskiego projektu Transtrabant pojawiła sie na Antypodach z inicjatywy praskiego dziennikarza i podróżnika Dana Pribana.

Doskonałym uzupełnieniem opowieści o niesamowitej wyprawie do Australii były zdjęcia  przedstawiające australijskie krajobrazy.

Więcej relacji z wypraw Marcina Obałka i jego przyjaciół prezentuje portal TRAKTORIADA. Tam też zamieszczone są  informacje na temat akcji "Polak potrafi" – mającej na celu społeczną zbiórkę funduszy oraz nabór uczestników ekspedycji do Ameryki Południowej - Polska Ekspedycja Amazońska, czyli prace archeologiczne nad rzeką Beni Boliwii. (Działania podróżników. można tez wesprzeć przekazując 1 % podatku na rzecz Fundacji Terra Cognita KRS 401501 z dopiskiem "akademia podróżowania").

Spotkanie zostało sfinansowane przez Fundację na rzecz Rozwoju Powiatu Monieckiego

Spotkanie odbyło się w ramach cyklu spotkań pod nazwą "Z biblioteki nie tak daleko". Dziękuję: Pani Beacie Stoczko oraz Panu Wojciechowi Smółko - z SP 1 w Mońkach za pomoc w jego organizacji.

Barbara Kuprel

Wszelkie prawa zastrzeżone, kopiowanie materiałów zawartych na stronie niezgodnie z licencją Biblioteki Publicznej w Mońkach jest zabronione.
Projekt i wykonanie: strony internetowe Mońki | Na silniku: windu.org