Zapraszamy:

pn-pt - 9.00-18.00
sobota - 8.00-14.00

bpmonki@wp.pl

500 102 176, 85 716 27 43

Spotkanie pod nazwą „Przytulanki filcowanki”

W czwartek (26 października  2017 roku) w Oddziale dla Dzieci i Młodzieży Biblioteki Publicznej w Mońkach odbyło się spotkanie adresowane do dzieci i dorosłych pod nazwą „Przytulanki filcowanki”.

Gościem spotkania była p. Dorota Zastocka (mieszkanka gminy Mońki), której wielką pasją jest szycie zabawek. Jej przygoda z szyciem zaczęła się już w dzieciństwie. Jako mała dziewczynka szyła ręcznie poduszeczki na igły, szmaciane laleczki oraz różne stworki. Później ukończyła szkołę krawiecką, w której poznała zasady szycia oraz tworzenia form. Jej ulubionym materiałem, wykorzystywanym do tworzenia zabawek, jest filc kreatywny (tworzywo miękkie, elastyczne, przyjemne w dotyku o dużej gamie  nasyconych kolorów). Używa też takich tkanin jak: polar, bawełna, skóra naturalna, plusz. Uszyte przez siebie zabawki wypełnia pianką poliestrową. Poza tym wykorzystuje: koraliki, gotowe oczka, włóczkę na włosy, kolorowe rajstopy, klej na gorąco, nici do łączenia elementów i nadawania im kształtu.

Pani Dorota współpracuje z białostocką pisarką panią Katarzyną Janowicz-Timofiejew. Tworzy pacynki, które wspierają działania p. Katarzyny na rzecz rozwijania zainteresowań czytelniczych najmłodszych oraz promocji książek.

Barbara Kuprel

Wszelkie prawa zastrzeżone, kopiowanie materiałów zawartych na stronie niezgodnie z licencją Biblioteki Publicznej w Mońkach jest zabronione.
Projekt i wykonanie: strony internetowe Mońki | Na silniku: windu.org