Zapraszamy:

pn-pt - 9.00-18.00
sobota - 8.00-14.00

bpmonki@wp.pl

500 102 176, 85 716 27 43

Spotkanie z malarką Justyną Worowską

W Oddziale dla Dzieci i Młodzieży Biblioteki Publicznej w Mońkach, w dniu 7 lutego 2016 roku, odbyło się spotkanie z białostocką malarką Justyną Worowską, podczas którego Artystka prezentowała swoje akwarele. Komentarz poetycki do jej prac, autorstwa Jana Leończuka, czytał Rafał Supiński - aktor Opery i Filharmonii Podlaskiej - Europejskiego Centrum Sztuki w Białymstoku.

Justyna Worowska jest absolwentką Liceum Sztuk Pięknych w Supraślu oraz Wydziału Sztuk Pięknych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Jej ulubioną techniką malarską jest akwarela. Tematami jej prac są: pejzaże, kwiaty, martwe natury, akty, abstrakcje. Tworzy też sakralne i świeckie malowidła ścienne. Jej obrazy znajdują się w zbiorach prywatnych w kraju i za granicą. Jest laureatką licznych konkursów organizowanych m.in. w Rzeszowie, Toruniu, Bydgoszczy, Chełmnie, Izbicy Kujawskiej, Warszawie i Białymstoku. W 2012 roku Książnica Podlaska w Białymstoku wydała publikację "Akwarele" Justyny Worowskiej-Wysockiej, którą komentarzem poetyckim opatrzył Jan Leończuk - poeta, dyrektor Książnicy Podlaskiej.

 

Barbara Kuprel

Wszelkie prawa zastrzeżone, kopiowanie materiałów zawartych na stronie niezgodnie z licencją Biblioteki Publicznej w Mońkach jest zabronione.
Projekt i wykonanie: strony internetowe Mońki | Na silniku: windu.org